Tips loonadministratie 2014
Het is weer tijd om een nieuw boekjaar te openen voor de loonadministratie. Houdt u daarbij rekening met o.a. de volgende aandachtspunten
- U ontvangt een beschikking gedifferentieerde premies Werkhervattingskas
- Heeft u gewijzigde pensioenpremie gegevens? Deze zijn relevant voor de inhoudingen bij werknemers en juiste werkgeverslast in de loonjournaalpost
- Het wettelijk minimumloon is per 1 januari omhoog gegaan met 0,53%
- Het (minimale) ‘gebruikelijk’ loon voor directeur-grootaandeelhouders is verhoogd naar 44.000 euro.
- De normbedragen voor verstrekken maaltijden zijn in 2014 verhoogd. Raadpleeg de tabellen of bel ons voor de juiste bedragen.
- De afdrachtsvermindering onderwijs bestaat per 1 januari niet meer. Deze wordt vervangen door de beperktere subsidieregeling praktijkleren welke pas in het najaar van 2014 wordt uitgekeerd.
- Let op de verlaging van de CO2 voor nieuwe auto’s en de daarmee samenhangende bijtelling
- Ook dit jaar bestaat weer de “crisisheffing”. Als werkgever moet u voor medewerkers met een brutoloon > 150.000 euro 16% crisisheffing betalen. Diverse werkgevers hebben inmiddels bezwaarprocedures lopen tegen deze heffing. (Of het kans van slagen heeft, kunnen wij niet voorspellen, raadpleeg ons of dit voor u mogelijk is)
Heeft u vragen over loonstroken, neemt u dan gerust contact met ons op.